قلب آبی

بوی ماه مهر

کم کم آفتاب گرم و دل انگیز تابستانی با ما وداع می کند و خبر از رسیدن ماهی نو می دهد که خود آعازگر فصلی نو است . وقتی هر سال به این مقطع از سال می رسیم ، حال و هوای به خصوصی را احساس می کنیم . این حال و هوا فقط به طبیعت اختصاص ندارد و انسانها نیز تحت تاثیر تحولات طبیعی ، منتظرند تا فصل جدیدی را آغاز نمایند .

 

علاوه بر آفتاب دل انگیز و مهربان تابستانی که در آخرین روزهای تابستانی دست دوستی به کمی سردی داده تا فرارسیدن پاییزی زیبا را نوید دهد ، کوچه و بازار نیز مملو است از شور و اشتیاق بسیاری از مردم که خود را برای برگ ریزان درختان و خش خش برگ هایی که زیر پایشان می شود در کنار گشایش فصل جدید کسب علم و دانش آماده می کنند .

 

آری ، باز هم مهر در راه است و همه ما چونان روزهای خوش کودکی و نوجوانی ، شمیم دلنواز پاییزی که همراه است با نسیم معطر و نوازشگر علم و آگاهی را می توانیم احساس کنیم .

 

بله به همین زودی سال جدید تحصیلی آعاز شد و من و تو که دیروز با ناراحتی از یکدیگر جدا شدیم و به فکر روزهای دوری و دلتنگی بودیم ، باری دیگر به هم رسیدیم و ....

 

اما من و تو آیا فکر کرده ایم که امسال چه می خواهیم بکنیم ؟    آیا برای امسال تحصیلی خود اندیشیده ایم ؟    آیا به دوستی ها و احساسات خود و دوستانمان فکر کرده ایم ؟

 

به هر حال اگر نیندیشیده ایم ، هنوز دیر نشده و فرصت به اندازه کافی وجود دارد . فقط فعلا باید گفت :

 

           دوست خوبم ، دوست مهربانم ، سال جدید تحصیلی مبارک !

+نوشته شده در ۱۳۸٦/٦/٢۱ساعت۱٠:٤٢ ‎ب.ظتوسط مهدی ناطق | نظرات ()